preloader
Scroll to top

Successfully finished cooperation with ŠUR students

WERKEMOTION support

Successfully finished the project with ŠUR students

[CZ] Pokud nám poslední půl rok dělalo něco doopravdy radost, tak to byl především projekt se studenty Škola úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru, Bratislava v rámci spolupráce pod hlavičkou design studia WERKEMOTION.

Na začátku školního roka ´17/´18 jsme studentům 3. a 4. ročníka oboru průmyslový design zadali projekt “(Ne)efektivní produkt”, který jsme na pravidelné bázi chodili konzultovat. Studenti měli za úkol vybrat produkt se kterým jsou v každodenním kontaktu a je pro ně funkčně nevhodný, resp časově obtěžující a následně tento produkt re-designovat po funkční i estetické stránce.
V průběhu několika měsíců se vykrystalizovalo 7 studentů, kteří na konci února svůj projekt formou finálních prezentací úspěšně dokončili.

V průběhu projektu jsme dostali otázku – Proč? Proč ta spolupráce, co z toho vlastně máme? V ten okamžik to pro nás byla velmi nečekaná otázka, ale odpověď byla jednoduchá – Byla to pro nás radost a velká míra satisfakce mít možnost předat své zkušenosti a především pak vidět, jak studenti úspěšně aplikují naše rady na své projekty.

Jsme si vědomi toho, že jsme na studenty byli přísní a tlačili jsme na ně v nelehkém období přijímacích zkoušek na VŠ / v před-maturitním obdobím. I proto z úvodních cca 15 studentů zůstalo 7 statečných, kteří své projekty dokončili a odprezentovali. To byl pro nás impulz nevybrat pouze 1 výherce letní stáže (jak bylo v úvodu avizováno), ale vzít všech 7 statečných 🙂

Jestli si něčeho doopravdy vážíme, tak je to vášeň a nadšení pro design, které upřednostňujeme před aktuální (!) “skillem”. Reprezentujeme tím názor, že design není o “talentu od přírody”, ale o vynaloženém úsilí a nabytí zručností napříč mnoha obory. Kvalitní designér by měl ovládat nejen kresbu, ale i software – 2D grafický design, 3D modelování / vizualizace, materiály, technologie, výrobní možnosti a jejich ekonomickou stránku, sebe-prezentaci a především – růstové nastavení mysli s kritickým myšlením sebe i okolí včetně iniciativy analyzovat problém a přinést řešení.

Abychom všechny tyto aspekty ve studentech podpořili, rozhodli jsme se pro uspořádání letního kurzu pro všech 7 studentů, kterým blíže představíme všechny kroky design procesu a seznámíme je s nástrahami, které na ně čekají v praxi. Toto všechno vnímáme jako cenné zkušenosti, které jen málokraté škola dokáže studentům zprostředkovat.

Děkujeme všem zúčastněným studentům a přeji jim mnoho úspěchů v pokračujícím studiu i v samotné praxi průmyslového designu a těším se na další blížící se projekty s mladšími kolegy, budoucími designéry.

https://www.werkemotion.com/school-project-sur-bratislava/

#werkemotion #SUR #WEsupport #schoolproject #summerworkshop#staytuned

WERKEMOTION SUR Cooperations with students - Final Consultation
Photo of SUR Students with Werkemotion designers
WERKEMOTION SUR Cooperations with students - Final Consultation
Werkemotion support logo