preloader
Scroll to top

Pracoval pre najznámejšie svetové automobilky, teraz si plní sen vo vlastnom štúdiu. Do Bystríkovho portfólia patria autá, jachty aj drony (Rozhovor)

[SK] Bystrík Míček je mladý muž, ktorého stredobodom pozornosti je dizajn a všetko s ním spojené. Už od základnej školy smeroval jeho život k navrhovaniu najrôznejších produktov a pri tom zotrval až doteraz. Skúsenosti, ktoré nadobudol pri práci na projektoch pre niekoľko svetových automobiliek ešte ako vysokoškolák, využil po skončení štúdií na založenie svojho vlastného dizajnérskeho štúdia Werkemotion. Jeho zákazníkmi sú ľudia z Európy aj zo Spojených štátov. O začiatkoch v biznise, živote v dizajnérskom prostredí ako aj o chvíľach, keď môže vypnúť a venovať sa sám sebe, sme sa s talentovaným Slovákom v krátkosti porozprávali. Príjemné čítanie.

Pracoval pre najznámejšie svetové automobilky, teraz si plní sen vo vlastnom štúdiu. Do Bystríkovho portfólia patria autá, jachty aj drony (Rozhovor)

Mercedes G63 AMG 6×6 (dizajn B. Míček, H.V. Freyberg, V&T Daimler AG) – hore, stred

Mercedes-Benz FLS1 koncept (dizajn B. Míček) – dole

zdroj: Daimler AG

zdroj: B.M.

Dobrý deň, mohli by ste sa, prosím, tým čitateľom, ktorí vás nepoznajú, bližšie predstaviť?

Dobrý deň. Som priemyselný dizajnér so špecializáciou na transportný dizajn. Študoval som na VŠVU v Bratislave, počas školy sa mi podarilo získať kontrakty do dizajnérskych štúdií Volkswagenu a Mercedes-Benz v Nemecku, kde som pôsobil 2 roky. Následne som založil vlastné dizajnérske štúdio Werkemotion zamerané na priemyselný a transportný dizajn. S mojím tímom sa venujeme dizajnu malých aj veľkých produktov, lodí, pontónov, jácht, traktorov, elektroniky, dronov, šperkov, nábytku, a samozrejme aj automobilovému odvetviu – sanitkám, karavanom, rôznym offroad nadstavbám a pod. V rámci nášho portfólia spolupracujeme s firmami zo Slovenska, Českej republiky, Belgicka, Rakúska, Poľska, Slovinska, Chorvátska, USA a ďalšími.

Ako každému správnemu dizajnérovi musím aj vám položiť otázku, či vás bavilo si v detstve kresliť.

Samozrejme, už od mojich prvých veľkých kružníc priamo na stenu v byte (smiech). Taký prvý feedback som získal vo svojich siedmich rokoch na viacerých súťažiach v grafickej tvorbe, plagátovej tvorbe a tvorbe ilustrácií, ktorých som sa zúčastnil nielen na Slovensku, ale aj v Česku, Poľsku, Maďarsku, Fínsku a Japonsku, pričom som viackrát na týchto súťažiach aj zvíťazil. Bola to skvelá spätná väzba, motivácia a ukážka toho, že to, čo vyprodukujete, vás môže niekam potiahnuť.

Čo napokon rozhodlo, že ste sa vybrali na dráhu profesionálneho dizajnéra?

Už od detstva som navrhoval rôzne dopravné prostriedky a ukážky architektúry v určitej infantilnej podobe prostredníctvom papierových modelov. Ako žiak základnej školy som súčasne navštevoval aj základnú umeleckú školu. Na strednej škole (kde som študoval grafický dizajn, polygrafiu a reklamnú tvorbu) to začalo naberať kontúry toho, že som sa pripravoval na VŠVU. Čiže prakticky už od strednej školy som vedel, čomu sa chcem v budúcnosti venovať – ďalej sa to len viac a viac profilovalo podľa mojich záujmov, kontextu doby a hlavne dopytu na trhu.

read morehttps://refresher.sk/40709-Pracoval-pre-najznamejsie-svetove-automobilky-teraz-si-plni-sen-vo-vlastnom-studiu-Do-Bystrikovho-portfolia-patria-auta-jachty-aj-drony-Rozhovor

Related posts