preloader
Scroll to top

Mladí dizajnéri navrhujú aj stometrové jachty, ich pontón na Dunaji už stojí

Mladí dizajnéri navrhujú aj stometrové jachty, ich pontón na Dunaji už stojí


[SK] V dvadsiatich piatich rokoch si založil vlastné dizajnové štúdio, aj keď mal ponuky na prácu vo svetových automobilkách. Bystrík Míček však chcel zostať samostatný a robiť na projektoch, ktoré ho bavia. Spolu s Miloslavom Melichárkom (na úvodnej fotografii vpravo, B. Míček je vľavo) sú jadrom bratislavského dizajnového štúdia Werkemotion. Za sebou už majú návrhy na pontón s reštauráciou na Dunaji, traktor pre najväčšieho výrobcu v Slovinsku, luxusnú jachtu, tanker na zemný plyn či dron pre slovenský start-up.

Bystrik Micek and Miloslav Melicharek

Bystrik Míček (left) and Miloslav Melichárek (right)

05.12.2016 | Lukáš Kvašňák | © 2016 News and Media Holding

Prečo ste sa rozhodli zostať na Slovensku a neodišli robiť dizajnéra do automobilky?

Počas štúdia v Ateliéri transport dizajnu na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave som bol na stážach vo Volkswagene a v Mercedese. Vo Volkswagene som mal na starosti interiérový dizajn, v Mercedese som zase riešil exteriér pre špeciálne vozidlá, ako bol napríklad géčkový Mercedes alebo nedávno predstavený pick-up. Po návrate zo stáží som dokončil diplomovku a dostal som ponuky na prácu v automobilkách.

Povedal som si však, že chcem byť samostatný. Mal som pocit, že v automobilke je to v úvodzovkách stále to isté, že človek nerastie ďalej a zacyklí sa. Buď na sebe strašne maká aj za cenu osobného života a v tridsiatich piatich rokoch sa stane manažérom, ktorý však viac ako kreslenie rieši chodenie po mítingoch. Alebo sa nedostane vyššie a maká ako radový dizajnér až do dôchodku s tým, že keď prídu mladí dizajnéri, postupne ho vytlačia do úzadia. Nechcel som sa zacykliť a vytvoriť si štýl, ktorý jedného dňa zostarne. Sú ľudia, ktorým práca v dizajnovom štúdiu v automobilke vyhovuje, sú úspešní a baví ich to. Pre mňa osobne to nebolo…

read more: https://www.etrend.sk/firmy/mladi-dizajneri-ktori-navrhuju-male-sperky-aj-stometrove-lode.html

Related posts